Lübnan resmi haber ajansı NNA’dan aktarılan habere göre, kamptaki güvenlik durumu gergin, çatışmalar ise dün gece yarısına kadar ara sıra devam etti.

Filistin’in Beyrut Büyükelçisi Eşref Dabur’un gözetiminde geç saatlere kadar yapılan toplantılar ve en üst düzey temaslara rağmen çatışmalar bir süre dursa da saat 04.00’te yeniden başladı ve zaman zaman tırmanarak devam ediyor.

NNA’ya göre, çatışmalar kampın batı eksenindeki Cebel El Halib’de yaşanıyor.

Kampın sınırlarını aşan top mermileri, komşu bölgelere ulaşıyor ve daha fazla insan ve maddi kayıp yaşanmasına neden oluyor.

DPA’nın bugün Elnashra sitesinden alıntı yaptığı haberinde, şu anda kampta Ras el-Ahmar ve Tira ekseninde çatışmaların yoğunlaştığı ifade edildi.

Geçtiğimiz perşembe gününden bu yana kampta yaşanan çatışmalarda çok sayıda kişi ölürken, birçok yaralının da olduğu bildirildi.

Ayn el-Hilve Filistin Mülteci Kampı’nda, temmuz ayı sonunda Fetih Hareketi üyeleri ile radikal gruplar arasında birkaç gün devam eden çatışmalar yaşandı.

Arap aşiretleri, Deyrizor'da 3 köyü teröristlerden arındırdı Arap aşiretleri, Deyrizor'da 3 köyü teröristlerden arındırdı

11 kişinin ölümü, 60’tan fazla kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan çatışmalar, kamp içindeki binalar ve altyapıya da ciddi zarar verdi.

Filistin Ortak Eylem Komitesi, 30 Temmuz’da Ayn el Hilve kampındaki çatışmaları ateşleyen suikastların şüphelilerinin teslim edilmesinden başlayarak, takip mekanizmaları üzerinde anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Şark'ul Avsat