Uganda'da eşcinseller idam edilecek Uganda'da eşcinseller idam edilecek

CHP’lilerin gözünü bürüyen oy sevdası sebebiyle depremzede vatandaşlara gerçekleştirdikleri linç kampanyası, bölgedeki vatandaşları derinden yaraladı.

Ailesini geride bırakarak afetzedelere yardıma koşan gönüllü AFAD üyesi, yaşadıklarını Bakan Kurum'a anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Konuşurken sesi tireyen AFAD gönüllüsü, “Ben deprem bölgesine gittim, AFAD’a gönüllü katıldım. Üç tane çocuğum var, biri altı aylık. Hatay’da çalışmalarda bulundum. Lakin bu seçimlere sebep, deprem bölgesindeki adamlara AK Parti seçildi diye hakaret ediyorlar. Orada ben Ankara Büyükşehir Belediyesinin arabasından bir tane şişe su alıp, içmiştim. Onun da parasını Kılıçdaroğlu’nun hesabına 2,5 lira olarak hediye gönderdim. Allah aşkına bunlara yedirmeyin! Allah’ın izniyle sandıkları bırakmayalım!” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Vatandaşın elini tutarak teselli eden Bakan Kurum, “Biz depremzede kardeşlerimizi onların insafına hiçbir zaman terk etmedik, hiçbir zaman etmeyeceğiz. Muhalefetin oraya yapacaklarına da, vadettiklerine de ihtiyacımız yok. Depremzede kardeşlerimizin de ihtiyacı yok. Biz, Sayın Cumhurbaşkanımıza bir söz verdik. Allah’ın izniyle o sözü de tutacağız!” ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum, AFAD gönüllüsü vatandaşla yaptığı bu sohbetin videosunu resmi Twitter hesabından,  “Benim de kanıma çok dokundu, güzel kardeşim. Ama hiç üzülme, biz varız. Sözümüzü tutacağız!” ifadeleriyle paylaştı.


Daily Ummah