Türk hava savunma şirketi BAYKAR Teknoloji, başarılarını bir kez daha dünyaya ispatladı. İsmi açıklanmayan bir ülke daha Bayraktar TB2 SİHA'ya (Silahlı İnsansız Hava Aracı) talip oldu. BAYKAR Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar katıldığı bir yayında, Bayraktar TB2 SİHA tedariki yapılan ülke sayısının 31'e çıktığını bildirdi.

BAYKAR Teknoloji şirketi, şu ana kadar 500 adetten fazla Bayraktar TB2 SİHA üretimi gerçekleştirdi. Bayraktar TB2 üretiminin kodlarına sahip Akıncı TİHA'nın (Taarruzi insansız hava aracı) ise şu zamana kadar en az 6 ülkeye ihraç edildiği belirtiliyor. 

Yeniden Refah Partili Bekin, "Doğu Türkistanlıların" sesi olmaya devam edeceklerini söyledi Yeniden Refah Partili Bekin, "Doğu Türkistanlıların" sesi olmaya devam edeceklerini söyledi

Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı olan Kızılelma da şimdiden yoğun bir şekilde talep alıyor.

UKRAYNA'YA BAYRAKTAR TB2 DESTEĞİ

BAYKAR Teknoloji, Rus saldırıları altındaki Ukrayna'ya defalarca Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), Kızılelma ve Akıncı gönderdi. Rus saldırılarına karşı başarılı bir savunmaya imza atan SİHA'lar, Ukrayna'da büyük bir övgüye sahne oluyor. 

Baykar Teknoloji son olarak Ukrayna'nın Bağımsızlık Günü olan 24 Ağustos 2023'te ülkeye 2 adet Bayraktar TB2 SİHA gönderdiğini duyurmuştu. 

QHA