Bennett: Batı Şeria’da Yahudi yerleşimi sürecek

dailyummah 126

Aşırı siyonist görüşleriyle ve saldırgan tutumuyla öne çıkmasına rağmen, işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda aralarında yarış halinde olan yöneticilerin sarmaş dolaş kucakladığı İsrail işgal rejimi başbakanı Naftali Bennett, yine tüm Arap ülkelerine ve İslam dünyasına meydan okuyarak Filistin’in Batı Şeria bölgesinde yahudi yerleşiminin devam edeceğini açıkladı. 

İşgal ordusu radyosunun yayınladığı habere göre Bennett, işgal ordusunun Batı Şeria bölgesinde düzenlenen bir panelinde konuşan Bennett; “Yehuda ve Samarra’da (Batı Şeria) inşaat yapmaya devam edeceğiz. Burada yerleşimin dondurulması söz konusu olmayacak. İşler düzenli bir şekilde devam edecek.” ifadelerine yer verdi. 

bennett yahudi

Yahudi iddiaları

Bennett konuşmasında ayrıca işgal rejiminin güvenlik organlarının Batı Şeria bölgesinde ve diğer bölgelerde 15 büyük saldırı planını engellemeyi başardığı iddiasında bulundu.

İşgal rejiminin başbakanı son birkaç gün içinde 207 “şüphelinin” tutuklandığını söyledi.

Bennett birkaç gün önce yaptığı açıklamada da 1948’de işgal edilmiş bölgede gerçekleştirilen üç büyük eylemden sonra Batı Şeria bölgesine çok sayıda asker sevk edildiğini duyurmuştu.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi