Sivil Savunma ekipleri, depremlerden etkilenen Cinderes'te hasar gören okullardan birinin yeniden inşası için çalışma başlattı.

Temel atma törenine, Zeytin Dalı Eğitim Koordinatörü Kasım Tahiroğlu, Cinderes Eğitim Müdürü Gazvan Ahmed, Yerel Meclis Başkanı Muhammed el-Hasan ve Suriye Sivil Savunma Müdür Yardımcısı Münir el-Mustafa ile okulları yıkılan öğrenciler katıldı.

Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Mansur: "İsrail halkımızı açlıktan öldürüyor" Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Mansur: "İsrail halkımızı açlıktan öldürüyor"

Whatsapp Görsel 2024 02 06 Saat 10.45.39 A4A13141

Sivil Savunmada proje mühendisi olarak çalışan Mevlüd İsmail, geçen yıl Suriye'nin kuzeyini vuran depremlerde çok sayıda okulun kullanılmaz hale geldiğini söyledi.

İsmail, Cinderes Yerel Meclisi ve eğitim müdürlüğü işbirliğiyle inşa edilecek okulda 4 bin öğrencinin eğitim göreceğini belirtti.

Okulu depremlere dayanıklı şekilde inşa edeceklerini ve projenin 8 ayda tamamlanacağını anlatan İsmail, "Depremden zarar gören 40'ten fazla okulun restorasyon projesini hazırladık. Kısa sürede çalışmalara başlayacağız." diye konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 02 06 Saat 10.45.40 B2896104