UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini, Ajansın internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in Gazze'nin orta bölgesindeki el-Magazi Mülteci Kampı'nda binlerce yerinden edilmiş insanı barındıran UNRWA'ya bağlı bir okulu hedef aldığını belirtti.

İsrail bombardımanı sonucunda okuldaki 6 kişinin öldüğünü kaydeden Lazzarini, UNRWA çalışanlarının da içinde bulunduğu onlarca kişinin de yaralandığını aktardı.

İsveç'te Filistin'de öldürülen gazeteciler için gösteri düzenlendi İsveç'te Filistin'de öldürülen gazeteciler için gösteri düzenlendi

Lazzarini, okulda ciddi maddi hasar meydana geldiğini ve ölü sayısında artış olabileceğini ifade etti.

Söz konusu okula sığınan, 4 bin kişinin bulunduğunu kaydeden BM yetkilisi, "Bu utanç verici bir durum ve bir kez daha sivillerin yaşamlarının açıkça göz ardı edildiğini gösteriyor. "Gazze'de artık güvenli bir yer yok, UNRWA tesisleri bile güvenli değil." ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan BM Sözcüsü Stephane Dujarric, New York'taki BM binasında düzenlediği basın toplantısında, 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik hava saldırıları ve bombalamalar sonucu 24 UNRWA tesisinin zarar gördüğünü bildirdi.