Bosna Hersek'in orta kesimlerindeki Zeljezno Polje'de bulunan Abdulvehab Ilhamija İlköğretim Okulu öğrencileri, 6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Türkiye ve Suriye'deki akranları için oyuncak topladı.

Abdulvehab Ilhamija İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenleri ve velileri tarafından düzenlenen yardım kampanyası kapsamında toplanan oyuncaklar çocuklar tarafından depremzede yaşıtları için paketlenirken öğrenciler aynı zamanda tiyatro oyunu da sahneledi.

İlköğretim okulundan yapılan açıklamada, öğrencilerin "Kulin ban" ve "Ömer ve Merima" isimli 2 tiyatro oyunu sahnelediği belirtilerek tiyatro oyunlarından elde edilen "sembolik" gelirin ise oyuncakların başkent Saraybosna'ya ulaştırılması için kullanılacağı ifade edildi.

Öğrencilerin bugünü Türkiye ve Suriye'deki depremzede akranları için faaliyetler düzenleyerek geçirdiği aktarılan açıklamada, iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerine katkı sağlamak istedikleri kaydedildi.

Bulgaristan'da Müslümanlara yönelik asimilasyon girişimi unutulmadı Bulgaristan'da Müslümanlara yönelik asimilasyon girişimi unutulmadı

Bir diğer bölge ülkesi Karadağ'da da Emekliler Dernekleri Birliği tarafından depremzedeler için 89 bin avro yardım toplandığı bilgisi paylaşıldı.