Tzipi Hotovely, ünlü sunucu Piers Morgan'a verdiği kan dondurucu bir televizyon röportajında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını İngiltere'nin İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman sivillere yönelik saldırılarıyla karşılaştırdı.

"Alman şehirlerine yaptığınız saldırılarda çok sayıda sivil saldırıya uğradı" dedi. "Dresden bir semboldü ama Hamburg'a saldırdınız, diğer şehirlere saldırdınız ve toplamda 600,000'den fazla sivil Alman öldürüldü."

Hotovley sözlerine Filistinlileri Nazilerle kıyaslayarak devam etti: "Nazi Almanya'sını yenmek için buna değer miydi? Ve cevap evetti."

Salı günü erken saatlerde Hotovley Sky News'e yaptığı açıklamada sahadaki bariz gerçeği küstahça inkar etti.
"Gazze'de insani bir kriz yok" dedi.

Sky muhabiri Kay Burley tarafından hafifçe sıkıştırılan Hotovley, aslında Gazze'de bir insani kriz olduğunu kabul eder gibi göründü, ancak Filistin direniş hareketi "Hamas'ı suçlamamız" gerektiğini iddia etti.

BM'ye göre Gazze'de 1 milyon Filistinli İsrail'in soykırıma varan bombardımanı nedeniyle evlerinden oldu.

İsrail'in kasıtlı olarak yollarını kesmesi nedeniyle 2.3 milyonluk nüfusun tamamı susuz, gıdasız, yakıtsız ve ilaçsız. İsrail Savunma Bakanı 9 Ekim'de tam bir kuşatma ilan ederek Filistinlileri "insan hayvanlar" olarak tanımladı.

Aşırılıkçı

Hotovely 2020'de Londra'ya büyükelçi olarak geldi.

Filistin'in İngiltere'deki Misyonu'na yönelik saldırıların arttığı bildirildi Filistin'in İngiltere'deki Misyonu'na yönelik saldırıların arttığı bildirildi

Batı Şeria yerleşimci hareketinin uzun süredir liderliğini yapan Hotovely, İsrail standartlarına göre bile aşırılık yanlısı.

"Filistin halkı diye bir şey olmadığını" iddia etmiş, İsrail'in sınırlarını Ürdün ve Suriye'ye doğru genişletmesi çağrısında bulunmuş, Yahudi solcuları hedef alan antisemitik propaganda yapmış ve 2021'de Londra'da Filistin köylerini "yakma" çağrılarının yapıldığı aşırı sağcı bir İsrail yanlısı gösteriye liderlik etmiştir.

Electronic Intifada