Hindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde bulunan Biz Yardım Eden Eller Vakfı, "asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedelere yardım etmek kampanya başlattı.

Vakfın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Yeni Delhi Büyükelçiliğinden alınan bilgiler doğrultusunda, depremzedelerin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerin toplanması için çağrıda bulundu.

AA muhabirine açıklama yapan vakfın yöneticisi Omar Wani, duyurunun ardından kısa bir süre içinde çok sayıda battaniye ve kışlık kıyafet toplandıklarını söyledi.

Wani, toplanan yardımların birkaç gün içinde Türkiye'nin Yeni Delhi Büyükelçiliğine teslim edileceğini ve deprem gibi doğal afet olaylarında bir anda her şeyini kaybeden insanlarla empati kurulması gerektiğini belirtti.

Ürdün: İsrail'in yerleşim politikası uluslararası hukukun açık ve ağır bir ihlalidir Ürdün: İsrail'in yerleşim politikası uluslararası hukukun açık ve ağır bir ihlalidir

- "Bunu Türkiye'deki kardeşlerimize borçluyuz"

Cammu Keşmir bölgesinin Sriganar kentinde yaşayan ve çevrim içi Kur'an-ı Kerim dersi veren Riwzana ise 250'den fazla öğrencisinin yardım faaliyetlerine katılmak istediğini söyledi.

Yardım çağrısında bulunan Riwzana, "Bunu Türkiye'deki kardeşlerimize borçluyuz. Binlerce insanın normal hayatlarını yaşarken birkaç dakika içinde her şeyini nasıl kaybettiğini hayal edebiliyoruz. Katkımız çok büyük olmayabilir ama kardeşlerimize, depremden ve kayıplarından dolayı derin acı içinde olduğumuzu söylemek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Bölgedeki Jamia mescidinde de depremde hayatını kaybedenler için dua edildi.