UNICEF: Gazze Şeridi, çocuklar için dünyanın en tehlikeli yeri haline geldi UNICEF: Gazze Şeridi, çocuklar için dünyanın en tehlikeli yeri haline geldi

Siyonist katiller, Filistin direnişi karşısında zorlanmalarının ve cephede sürekli kayıp vermelerinin intikamını almak için sivil kalabalıklara vahşice saldırırken kendi taraflarından esir edilenleri de katletmekten çekinmiyorlar. Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada dün (31 Ekim Salı) Gazze'nin Cebaliye Mülteci Kampı'nda gerçekleştirilen büyük katliamda işgalciler tarafından esir alınmış durumdaki 7 kişinin de öldürüldüğü bunlardan 3'ünün yabancı pasaportu taşıdığı duyuruldu. 

Dün öğleden sonra Cebaliye Mülteci Kampı'na yönelik saldırıda en az 100 kişi öldürülürken 400 kişi de yaralı olarak enkaz altından çıkarılmıştı. Ancak dün akşam yapılan açıklamalarda henüz enkaz altından çıkarılamayan daha yüzlerce kişinin bulunduğu belirtilmişti. 

Yerel kaynaklar işgal uçaklarının 20 füze ve büyük çapta tahribata neden olan altı adet Amerikan bombası attığı, saldırılarda 20 binanın hedef alınarak içinde bulunanların üzerine yıkıldığı bilgisi verdi. 

Gazze'deki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad El-Bezm işgal güçlerinin hedef aldıkları mahalledeki evlerin üzerine 1000 kg'lık büyük bombalar attıklarına dikkat çekti.

Cebaliye Mülteci Kampı, Gazze'de nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu yerleşim alanı olarak biliniyor. 

Filistin Enformasyon Merkezi