Diyanet tarafından ülke genelinde organize edilen program kapsamında bugün cuma namazlarını İmam Hatip Liseli öğrenciler kıldırdı.

Binlerce genç “Gençlerimiz, Milli ve Manevi Değerlerimizin Emanetçisidir” konulu cuma hutbesi okuyup ardından cuma namazı kaldırdı.

Rahmet Kapısı, konumu ve mimari dokusuyla Mescid-i Aksa'nın "ayrılmaz parçası" Rahmet Kapısı, konumu ve mimari dokusuyla Mescid-i Aksa'nın "ayrılmaz parçası"

Genç İmam Hatipliler hutbeyi şöyle seslendirdi;

Saygıdeğer Genç Kardeşim!

Sen, İslam’ın kıymetli bir neferisin. Devletimizin ve milletimizin umudusun. Milli ve manevi değerlerimizin emanetçisi sensin. Tarihin akışını değiştiren ecdadımızın emaneti senin omuzlarındadır. Kur’an ve sünnetin rehberliğinde istikametin bellidir senin. Sen, hakikat arayışı ve tevhit mücadelesinde Hz. İbrâhim gibi olmaya namzetsin. Nefsani istek ve arzular karşısında “Ben Allah’a sığınırım” diyen Hz. Yûsuf gibi olmak yakışır sana. İffet ve onur abidesi Hz. Meryem gibi olma azmi sendedir. “Şüphesiz onlar Rablerine inanmış birkaç genç yiğitti. Biz de onların hidayetlerini artırmıştık.” ayetinde övülen Ashâb-ı Kehf gibi sarsılmayan bir duruş vardır senin özünde. Gençliğin yegâne rehberi, güzel ahlakın timsali, âlemlere rahmet Peygamberimiz (sas)’in izindesin sen. Sana, O’nun kutlu mektebinde yetişen gençler gibi ilim ve irfanın, hikmet ve adaletin peşinde olmak yaraşır. İfadelerini kullandı.

Gençlerin okuduğu hutbe ve kıldırdıkları cuma namazı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.