Erdoğan'ın ezici üstünlüğüyle seçimin 2. tura kalmasının ardından, CHP kanadı çirkin ve ahlaksız yüzünü ortaya çıkarmaya başladı.

28 Mayıs'ta gerçekleşecek ikinci tur seçimleri öncesinde saldırgan tavırlar segileyen CHP'liler bu kez başörtüsü ve peçe takan kadınları hedef aldı.

14 Mayıs seçimlerinden önce Kılıçdaroğlu'nun, İslamcılardan oy almak kaygısıyla her fırsatta söz ettiği "Başörtülü kardeşlerimizle helalleşiyoruz." açıklamalarının ardından seçimlerde uğradığı ağır yenilgi, muhalif camianın önde gelen isimleri tarafından tahammülsüzlük oluşturdu.

Namık Koçak'ın Forum Hafta Sonu programına katılan muhalif şair Özdemir İnce, girdiği mağazada peçeli bir kadın olduğunu belirterek "Türkiye’de peçe takamazsın." dedi.

Kur'an-ı Kerim'de türbana ait bir ayet olmadığını söyleyen İnce, "Bunları söyleyenler yalan söylüyor." diyerek İslam ve müslümanlık hakkında bilirkişi rollerine girdi.

İnce, "Efendim eşitlik... Eşitliğe falan girmiyor. Bizim kültürümüzü değiştirici bir zorbalıktır. Bizim kadınlarımız Müslüman değilken de sonra da yüzlerini örtmediler. Şimdi bunlar saçma sapan şeyler..." diyerek "adalet ve eşitlik" kavramlarını dillerinden düşürmeyen muhalif kesmin seçim ümitsizliği sebebiyle gerçek yüzlerini sergilediğini gözler önüne serdi.


Demirtaş, Kudüs Fatihi'nin torunu olduğunu iddia etti Demirtaş, Kudüs Fatihi'nin torunu olduğunu iddia etti

Daily Ummah