Adulayev, bugün Dağıstan bölgesinde bir polis noktasının, sinagog ve iki kilisenin hedef alındığı, 7 polis ve bir papazın hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Radikallerin halkı karşı karşıya getirmek ve dinler arası köprüleri yıkmak istediğine işaret eden Adulayev, "Ama başarılı olmayacaklar. Yüzyıllardır dünyanın geleneklerini sadakatle koruduk ve Müslümanların diğer dinlerin temsilcilerine saldıracakları bir durum olmadı ve asla olmayacak." ifadelerini kullandı.

Bugünkü saldırılarda sevdiklerini kaybedenlerle yas tuttuklarını vurgulayan Adulayev, "Kendi ibadethanelerinde dua eden insanlara saldırmanın İslam'da asla yeri olamaz. Müslümanlar asla masum ve silahsız insanlara karşı saldırganlık göstermeyeceklerdir." değerlendirmesinde bulundu.

Afganistan: Suudi Arabistan, Kabil Büyükelçiliğini yeniden açmak istiyor Afganistan: Suudi Arabistan, Kabil Büyükelçiliğini yeniden açmak istiyor

Adulayev, Müslümanların Rusya ve Kafkasya’da barışı koruyacaklarını belirterek, Dağıstanlılara itidal çağrısı yaptı.

Bugün TSİ 18.00 sularında Dağıstan’ın Mahaçkale ve Derbent şehirlerinde kimliği belirsiz silahlı kişiler saldırı düzenlemişti.

7 polis ve bir papazın öldüğü saldırıları gerçekleştiren saldırganlardan 4’ü öldürülmüştü.

Yerel basın, bölgede saldırganlara yönelik operasyonların hala sürdüğünü duyurmuştu.

Editör: Daily Ummah