Türkmen Fatih Din Alimleri Derneği tarafından Kerkük'teki bir taziye salonunda gerçekleştirilen merasime Irak Türkmen Cephesi mensupları, yerel yetkililer ve çok sayıda Kerküklü katıldı.

Bağdat Yolu semtinde yer alan Yusuf Sıddık Camisi imam hatibi Muvaffak İzzeddin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Depremlerden dolayı büyük üzüntü duyduklarını aktaran İzzeddin ancak tüm dünya ve özellikle Müslüman ülkelerin Türkiye'nin bu zor gününde yanında durmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

İzzeddin, sadece bu kötü günde değil her zaman Müslümanların birbirlerinin yanında durması ve dayanışma içinde olmasının önemine vurgu yaptı.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük İl Başkanı Kahtan Vindavi de tüm Türkiye'ye başsağlığı dileğinde bulundu.

"Türkiye Cumhuriyeti ve halkı dünyanın her yerindeki ihtiyaç sahibi ve desteğe muhtaç olanların her zaman yanında durdu." diyen Vindavi, bu nedenle hemen hemen tüm dünyanın bugün Türkiye'nin yanında olduğunu belirtti.

İsrailli Bakandan skandal sözler: "Filistin halkı diye bir şey yok" İsrailli Bakandan skandal sözler: "Filistin halkı diye bir şey yok"

Türkiye'nin yıllarca Iraklıların da yanında durduğunu unutmadıklarını kaydeden Vindavi, depremlerde hayatını kaybedenler ve yaralılar için dua ettiklerini dile getirdi.

AA-20230222-30382994-30382990-TURKIYEDEKI_DEPREMLERDE_HAYATINI_KAYBEDENLER_ICIN_KERKUKTE_TAZIYE_MERASIMI_DUZENLENDI