İsrail, Batı Şeria ve Kudüs'e baskın düzenledi İsrail, Batı Şeria ve Kudüs'e baskın düzenledi

Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Salem Al-Muslat, bugün İstanbul'da geniş bir uluslararası katılımla düzenlenen ve Suriye'nin kuzeyindeki yıkıcı depremin etkilerini vurgulayan özel etkinlikte bir bilgilendirme yaptı ve Suriye trajedisinin önemini vurguladı. 

El-Muslat konuşmasında, 2011'den itibaren Esed rejimi ile başlayan zulüm Suriye halkını çok olumsuz etkilediğini bu sürecin de deprem ile çok daha büyük bir acıya dönüştüğünü aktardı. 

El-Muslat, Suriye'nin kuzeyindeki kurtarılmış bölgelerde meydana gelen yıkıcı depremin sonuçları hakkında bilgi vererek, Suriye'de 2 milyona yakın insanın Rejim tarafından işlenen suçlar nedeniyle çadırlarda yaşadığını ve depremlerin de ülkede en çok bu bölgelerin etkilendiğini vurguladı.

Al-Muslat ayrıca, Suriyelilere dayanışma ve iş birliği çağrısında bulunarak, bunun barınma, yardım ve kurtarma operasyonlarıyla sınırlı kalmaması gerektiğini, dayanışmanın felaketin şoku sonrasına kadar devam etmesi gerektiğini belirtti ve uluslararası toplumu acil uluslararası yardım sağlamaya çağırdı. 

Ulusal Koalisyon Başkanı, deprem bahanesiyle ve insani yardım meselesi olarak suç dosyası kabarık olan rejimle yakınlaşmanın, bu rejimin kötü niyetleri ve kötü niyetli İran ajandası nedeniyle birçok ülkeye zarar verme dışında bir şey yapmayacağını söyledi. Al-Muslat, Esed rejimi ve onun sebep olduğu son 12 yıldaki felaketlerin 100'ü aşan Richter ölçeğine göre 10 büyüklüğündeki deprem ile aynı olduğunu vurguladı.

Kaynak: Ortadoğu Haber