İsraillilere, dünya kupası maçlarını seyretmek için Katar'a seyahat etmemeleri uyarısı yapıldı.

Katar'da bulunan İsrailli gazeteciler ve futbol müsabakalarını izlemeye gidenler, Yahudi veya İsrailli olduklarını söylediklerinde diğer ülkelerin vatandaşları tarafından büyük tepki veya kendi tabirleriyle 'dışlanmışlıkla' karşı karşıya kaldı.

Bu durumun dünya gündemine düşmesi üzerine İsrail işgal yönetimi harekete geçti.

Siyonistlere ait Kanal12 isimli televizyon tarafından yayınlanan haberde işgal rejiminin sözde Terörle Mücadele Komisyonu'nun "İsrailliler"i Katar'a seyahat etmemeleri konusunda uyardığı dile getirildi. Haberde ayrıca halen 15 bin "İsrailli"nin Dünya Kupası maçlarını seyretmek için Katar topraklarında bulunduğu ve büyük bir ihtiyat ve tedbirle dolaştıkları dile getirildi.

İşgal rejiminin adı geçen komisyonu Katar'da bulunan siyonistlere halka açık yerlerde kesinlikle İbranice konuşmamaları ve kimliklerini de mümkün olduğunca gizlemeleri tavsiyesinde bulundu. 

Bu konudaki uyarılara aralarında gazetecilerin de bulunduğu bazı siyonistlerin Filistin davasına destek veren bazı kişilerin sert tepkileriyle karşı karşıya gelmeleri üzerine ihtiyaç duyulduğu, işgal rejiminin de bu olaylar sebebiyle Dünya Kupası maçlarını organize eden FIFA'yı protesto ettiği belirtildi. 

Siyonistlere yönelik tepkilere ve protestolara bazı siyonist gazetecilerin Filistin davasına destek veren şahıslara provokatif sorular sorması ve Filistinlileri aşağılayan, Filistin'i yok sayan sözler sarf etmesi sebep olmuştu.

Kaynak: MuslimPort