Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kore Müslüman Federasyonu arasında dini alanlarda işbirliği yapmak üzere protokol imzalandı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kore Müslüman Federasyonu Başkanı Hussein Kim Dong Eok ve beraberindeki heyet, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Erbaş ve Eok, iki ülke arasında din hizmetleri, din eğitimi ve dini saha araştırmalarına kadar bir çok konuyu kapsayan din alanında işbirliği protokolünü imzaladı.

Erbaş, imzalanan protokolün içeriğine ilişkin şu bilgileri verdi:

"İki ülkede imam, hatip ve vaizlerin yeteneklerini geliştirmek ve onları bilimsel, dini ve kültürel olarak nitelikli hale getirmek için kurslar düzenlemek, seminerler yapmak. İslam kültürünün yayılması ve vasat kavramının geliştirilmesi amacıyla bilgi paylaşımı, İslami miras ve İslam kültürünün gelişimine veya tanınmasına katkı sağlama amacıyla yayın ve araştırmaların yapılması, paylaşılması. Ortak dini araştırmaların yürütülmesi eğitim ve metodik çalışma alanında tecrübe paylaşımı ile hac ve umre kampanyalarının düzenlenmesi, yürütülmesi ve benzeri hususlarda inşallah önemli çalışmalar yapmamıza vesile olacaktır."

Eok da protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

"Filistin Meselesine Adil Bir Çözüm Bulunmasını Vurguluyoruz" "Filistin Meselesine Adil Bir Çözüm Bulunmasını Vurguluyoruz"

AA-20221123-29519318-29519301-DIYANET_ISLERI_BASKANLIGI_ILE_KORE_MUSLUMAN_FEDERASYONU_ARASINDA_IS_BIRLIGI_PROTOKOLU