Zaferin 101’inci yılına ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı, İstiklal mücadelesine yönelik bir mesaj yayınlandı.

Paylaşımda, Türk milletinin ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğine dikkat çekildi.

Muhaliflerin her defasında rahatsızlık duyduğu, Mustafa Kemal'in ismi bu kez Zafer Bayramı mesajında geçirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj şu şekilde:

 “Aziz milletimizin tarihin en büyük kahramanlık destanlarından birini yazdığı 30 Ağustos Zaferi’nin 101. yıl dönümünü idrak etmenin onur ve heyecanını yaşıyoruz” ifadeleriyle başlayan mesajda, şöyle denildi:

“Ülkemizi işgal ederek paylaşmak isteyen sömürge güçlerine karşı milletimiz, inancını, vatanını, hürriyetini ve mukaddes değerlerini korumak için kadın, erkek, genç ve yaşlısıyla seferber olarak kahraman ordumuzla birlikte tarihte eşi görülmemiş bir direniş göstermiştir.

Vatan topraklarını düşmandan tamamen temizlemek adına 26 Ağustos 1922 tarihinde başlatılan Büyük Taarruz, ordumuzun destansı mücadelesi sayesinde 30 Ağustos 1922 tarihinde şanlı bir zaferle sonuçlanmış; milletimiz, istiklal ve istikbalini yeniden kazanmıştır. Bu zaferle milletimiz, ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.

Bugün bizlere düşen, ecdadımızın büyük zorluklarla kazandığı 30 Ağustos Zaferi’ni bütün yönleriyle derinlemesine okumak, inanç, umut, azim ve fedakarlık sembolü bu mücadele ruhunu nesilden nesile aktarmaktır. Milli ve manevi değerlerimiz etrafında kenetlenerek birlik, beraberlik içerisinde ülkemiz ve milletimizin huzur ve refahı için var gücümüzle çalışmaktır.”

Daily Ummah