Dışişleri Bakanı Fidan, Türkevi'nde Karaçay Türklerini kabul etti Dışişleri Bakanı Fidan, Türkevi'nde Karaçay Türklerini kabul etti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, tv100 canlı yayınında "Türkiye şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz?" sorusuna yanıt verdi.

"Böyle bir ifademiz yok"

Moderatör Kübra Par'ın "Türkiye şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz?" sorusuna karşılık, böyle bir ifadelerinin olmadığını belirten Erbakan, "Bununla ilgili konular Erbakan hoca döneminde de gündeme geldi. Erbakan'a gerici, yobaz denildi. Bizim ortada böyle bir ifademiz yokken nereden çıktığı belli olmayan bir şekilde yaygara çıkarıldı, troll hesaplar tarafından." ifadelerini kullandı.

Taliban hakkında konuştu

"Taliban zihniyetine yakın mısınız?" sorusuna cevap veren Erbakan, "Taliban zihniyetinin İslam'a ve bizim zihniyetimize uygun olmadığını hep söylüyoruz. Kız çocuklarının okumasının engellenmesi, peçe takmadığı için kadına sopayla cezalandırmanın İslam'da olmadığını, bizim anlayışımızda olmadığını ifade ediyoruz. Rahmetli Erbakan hocamızda kadınıyla, erkeğiyle tahsil yapılmasını savundu." dedi.


Daily Ummah