Filistin Başbakanlık Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Iştiyye, hükümetin haftalık olağan toplantısında konuştu.

Devlet Başkanı Abbas'ın talimatları doğrultusunda hükümetin reform programını hayata geçirmeye başladıklarını belirten Iştiyye, "Hükümetin yapmaya çalıştığı reform programı, dünyadaki birçok ülkeye sunulmuş bir programdır." dedi.

Reform programının yargı, güvenlik, yönetim ve mali alanları kapsadığına dikkati çeken Iştiyye, reform programının yapısal değişikliklerle yargı sistemini güçlendireceğine vurgu yaptı.

Reform programının aynı zamanda Filistin yönetim sistemindeki çalışmaları tamamlamayı da kapsayacağını dile getiren Iştiyye, Devlet Başkanı Abbas'ın bu doğrultuda yeni valiler ve büyükelçiler tayin edeceğini ifade etti.

Filistin Devlet Başkanı Abbas, hükümetin istifasını kabul etti Filistin Devlet Başkanı Abbas, hükümetin istifasını kabul etti

Başbakan Iştiyye, programın birçok bakanlığı ve hükümetin vatandaşa sağladığı bazı hizmetleri de kapsadığının altını çizdi.