Filistin haber ajansı WAFA’dan aktarılan habere göre, Ebu Rudeyne bugün yaptığı açıklamada, İsrail’in gerilimi tırmandırdığını söyleyerek, durumun ‘patlamak üzere’ olduğunu vurguladı.

Ebu Rudeyne’nin açıklaması, İsrail ordusunun bu sabah Batı Şeria’nın Tulkarm kentindeki Nur Şems mülteci kampına saldırması ve 21 yaşındaki bir Filistinlinin öldürülmesinin ardından geldi.

Devlet Başkanlığı Sözcüsü, İsrail’in Filistin şehirlerine, köylerine ve mülteci kamplarına yönelik öldürme ve saldırı politikalarına değinerek, bu eylemlerin herkes için çok tehlikeli sonuçlar doğuracağı konusunda uyardı.

İsrail’in bu politikalara dönüşünden ABD’yi sorumlu tutan Ebu Rudeyne, Filistin halkının baskılara rağmen vazgeçmeyeceği ulusal ilkelerine bağlı kalacağını, Filistin halkı uluslararası meşruiyet tarafından tanınan tüm haklarına kavuşmadıkça hiç kimse için barış ve güvenliğin sağlanamayacağını sözlerine ekledi.

İsrail sınırdaki gösterilerin ardından Gazze’ye hava saldırısı düzenledi İsrail sınırdaki gösterilerin ardından Gazze’ye hava saldırısı düzenledi

Şark'ul Avsat