Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail polisi, baskına tepki gösteren Filistinlilere karşı göz yaşartıcı gaz kullandı.

Suudi Arabistan, ramazan ayında sadece bir kez umre yapılabileceğini duyurdu Suudi Arabistan, ramazan ayında sadece bir kez umre yapılabileceğini duyurdu

İsrail güçlerine taşla karşılık veren Filistinli gençler ise çöp konteynerleriyle yolları kapattı.

Çıkan olaylarda herhangi bir yaralanma olmazken, İsrail polisinin İsaviyye beldesine baskın düzenleme nedenine ilişkin bilgi verilmedi.

İsrail güçlerinin dünkü Nablus baskınında öldürülen 11 Filistinlinin yasını tutmak için genel greve gidilen Kudüs'te dükkanların çoğu kapalı, okullarda ve üniversitelerde de derslere ara verildi.

Şehrin sokaklarına konuşlanan İsrail polisi ise gün içinde çok sayıda genci durdurarak kimlik kontrolü yaptı.

- İsrail ordusunun Nablus baskını nedeniyle tansiyon yüksek

İsrail güçleri, Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus kentine 22 Şubat sabahı birkaç noktadan baskın düzenlemişti.

Nablus'un tarihi Eski Şehir bölgesindeki bir evin etrafını kuşatan İsrail askerleri, baskını protesto eden Filistinlilere gerçek mermiyle müdahale ederek biri çocuk 11 Filistinliyi öldürmüş, 6'sı ağır, 100'den fazla Filistinliyi yaralamıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, İsrail ordusu ve Yahudi yerleşimcilerin açtığı ateş sonucu 2023'ün başından bu yana işgal altındaki topraklarda 63 Filistinli öldürüldü.