WFP'nin Filistin temsilcisi Samer Abdeljaber, Dünya Gıda Programı'nın (WFP) fon sıkıntısı nedeniyle önümüzdeki aydan itibaren 200 binden fazla Filistinliye gıda yardımını keseceğini söyledi.

Abdeljaber, Reuters'e yaptığı açıklamada, "Ciddi finansman sıkıntısı nedeniyle, WFP sınırlı kaynakları esnetmek için acı verici seçimler yapmak zorunda kalıyor" dedi.

İsrail'in insanlık dışı ablukası nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşayan ülkede alınan bu karar, Gazze ve Batı Şeria'daki aileleri derinden etkileyecek.

Abdeljaber, fon sağlanmadığı takdirde WFP'nin ağustosa kadar gıda ve nakit yardımını tamamen askıya almak zorunda kalabileceğini sözlerine ekledi.

WFP'nin kararına karşılık,  "Açlığa Hayır" sloganları atan Filistinliler, kararı protesto etmek için Gazze'deki WFP ofisi önünde protesto gösterisi düzenledi.

Filistinli iki çocuk babası Faraj Al-Masri, "Kupon hayattır, bize gönderdikleri mesaj ise ölüme eşittir, çünkü başka bir gelir kaynağımız yok" dedi.

Hindistan'daki tren faciasından Müslümanlar sorumlu tutuluyor Hindistan'daki tren faciasından Müslümanlar sorumlu tutuluyor

Daily Ummah