Farklı bir düğün töreni hayal etseler de maddi imkansızlıklar ve İsrail saldırıları nedeniyle çadır kentte mütevazı bir törenle dünyaevine giren çifte, aileleri ve sevdikleri Filistin türküleri ve Debke adlı geleneksel halk oyunu ile eşlik etti.

Gazzeli damat Mahmud Şava, ekim ayında Deyr el-Belah kentine göçtüklerini belirterek, “savaşın” uzun sürmesi nedeniyle çadır kentte evlenmeye karar verdiklerini söyledi.

Filistinli öğrenci İsrail'in saldırılarında yıkılan evinde doktora tezini savundu Filistinli öğrenci İsrail'in saldırılarında yıkılan evinde doktora tezini savundu

Filistinli gelin Siham da saldırılar nedeniyle Gazze'den ayrıldıktan sonra, Deyr el-Belah kentinde yerinden edilmişlerin kaldığı kampta evlenmeye karar verdiklerini belirtti.

Siham, “Savaşa rağmen mutlu olmak istiyoruz, sevincimizin hep süreceğini umuyoruz. Düğünümü büyük bir salonda yapmak, düğünümde beyaz gelinlik giymeyi hayal ediyordum ama savaş beni bu sevinçten mahrum etti. Arkadaşlarımı ve sevdiklerimi evime davet etmeyi arzuluyordum ama ne yazık ki savaş çıktı.” ifadelerini kullandı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 33 bin 797 kişi hayatını kaybetti, yaralı sayısı da 76 bin 465'e yükseldi.

Editör: Daily Ummah