Aksa Şehitleri Tugayı’ndan yapılan yazılı açıklamada, savaşçılarının Nur Şems Mülteci Kampı’nın çeşitli bölgelerinde İsrail askerleriyle çatışma halinde oldukları ve hedeflerini başarıyla vurdukları belirtildi.

Açıklamada, “Savaşçılarımız, Nur Şems Kampı'nın çeşitli bölgelerinde Siyonist düşman askerleriyle makineli tüfekler ve patlayıcılarla şiddetli çatışmalara devam ediyor ve saflarında doğrudan kayıplara neden oluyor.” denildi.

Öte yandan Kudüs Seriyyeleri–Tulkerim Taburu’ndan yapılan yazılı açıklamada da, savaşçılarının İsrail askerlerine karşı güçlü bir direniş sergilediği vurgulandı.

Açıklamada, “Mücahitlerimiz, tüm güç ve yetenekleriyle, tüm çatışma noktalarında kapsamlı çatışma ve mücadele operasyonları yürütüyor. Siyonist düşman saflarını doğrudan hedef alıyor.” ifadelerine yer verildi.

İsrail askerleri, iki gündür baskınlarını sürdürdüğü işgal altındaki Batı Şeria'nın Tulkerim kentinde bu sabah bir Filistinliyi öldürmüştü.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Nur Şems Mülteci Kampı sakinlerinden Selim Gannam evinin içinde İsrail keskin nişancısı tarafından vurulmuştu.

Öte yandan İsrail ordu radyosu, Nur Şems Mülteci Kampı'nda çıkan silahlı çatışmada İsrailli 2 askerin hafif şekilde yaralandığını aktarmıştı.

İsrail: Lübnan'dan gönderilen bir İHA Yukarı Celile'de infilak etti İsrail: Lübnan'dan gönderilen bir İHA Yukarı Celile'de infilak etti

Tulkerim'deki baskın sürüyor

İsrail ordu radyosu, dün, Batı Şeria'nın kuzeyindeki Tulkerim kentinde yer alan Nur Şems Mülteci Kampı'na yönelik "geniş çaplı askeri operasyon" başlatıldığını duyurmuştu.

Görgü tanıkları, İsrail ordusunun bu sabah baskın alanını genişlettiğini aktarmıştı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023'ten bu yana, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarda artış yaşanıyor.

Batı Şeria ve Kudüs'te 7 Ekim 2023'ten bu yana İsrail askerleri ile yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 469 Filistinli hayatını kaybetti, 4 bin 800'ü yaralandı.

İşgal altındaki Batı Şeria'da 7 Ekim'den bu yana 8 bin 310 Filistinli de gözaltına alındı.