Şeyh, X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, Katar'ın başkenti Doha'da Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman ile bir araya geldiğini belirtti.

Görüşmede son gelişmeleri ve Filistin uzlaşısı konusunu ele aldıklarını ifade eden Şeyh, İsrail'in Filistin yönetimine yönelik son uygulamaları, Gazze saldırılarının son bulması için sarf edilen çabalar gibi meseleleri de masaya yatırdıklarını aktardı.

İsrail kısıtlamalarının gölgesindeki Mescid-i Aksa’da cuma namazı kılındı İsrail kısıtlamalarının gölgesindeki Mescid-i Aksa’da cuma namazı kılındı

Şeyh, ziyaretinin detaylarına ilişkin daha fazla bilgi vermedi.

İsrail devlet televizyonu KAN'ın 28 Haziran tarihli haberinde, Maliye Bakanı Bezalel Smotrich'in talebi üzerine İsrail Güvenlik Kabinesi'nin işgal altındaki Batı Şeria'da Filistin topraklarını gasbeden İsraillilerin yaşadığı 5 kaçak yerleşim biriminin yasallaştırılmasını onayladığı belirtilmişti.

Smotrich'in sunduğu plana göre, "Filistin yönetimine karşı tedbirler alınması, 5 kaçak yerleşim birimine yasal statü kazandırılması ve söz konusu yerleşim birimlerinde binlerce konut inşası için ihaleler açılmasının istendiği" kaydedilmişti.

Editör: Daily Ummah