Gazze'de 7 Ekim'den bu yana sivillere yönelik saldırılar düzenleyerek binlerce çocuğu katleden İsrail, siyonizmin vahşi yüzünü her geçen gün daha şiddetli bir şekilde göstermeye devam ediyor.

İşgalci İsrail'in 75 yıldır süren sivillere yönelik saldırılarının devam ettiği Gazze'deki hastanelerde yakıt sıkıntısı sebebiyle hastalar da doktorlar da çaresiz kalıyor.

Gazze'de yaşayan İzzeddin Lulu isimli bir tıp öğrencisi, İsrail'in gerçekleştirdiği insanlık dışı muammelenin sonucu olarak yaşadıkları durumu anlattığı bir video yayınladı.

Gazzeli tıp öğrencisi Lulu, hastanede yerlerde yatan çocukları göstererek, "Yaraları iyileştirebilirim fakat çocukları soğuktan koruyamam." dedi.

"Hastanede miyim yoksa mülteci kampında mıyım bilmiyorum"

Medyada gösterilmeyen gerçekleri tüm dünyaya duyurmak için video yayınlayan tıp öğrencisi, "Hastanede miyim yoksa mülteci kampında mıyım bilmiyorum. Şifa Hastanesi’nin koridorları İsrail’in bombaları yüzünden evlerinden edilmiş insanlarla dolu. Yürümekte zorluk çekiyoruz. Yaraları iyileştirebilirim. Akan kanları durdurabilirim. Fakat bu çocukları soğuktan koruyamam. Çocukların aşırı soğuktan titrediklerini görüyorum. Üstlerini örtecek hiçbir şey yok. Kış geliyor. Geceler soğuyor, yemekler tükeniyor. İçecek temiz suyumuz kalmadı. İnsanlık dışı bu duruma son verin!" ifadelerini kullandı.


Daily Ummah