İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze'ye saldırıları devam ederken, Gazze'deki yardıma muhtaç insanlar için havadan yardım bırakılıyor.

Gazze Şeridi'nde yaşayan Hema Alkhalili, Instagram hesabından Gazze'nin kuzeyinde uçaklarla denize atılan yardımları almak için çabalayan yüzlerce insanın görüntüsünü paylaştı.

Alkhalili'nin çektiği görüntülerde Filistinli bir genç, denize düşen yardım kutusuna ulaşmak için suya giren kuzenine ne olduğunu bilmediğini söyledi.

"Yazıklar olsun! Yardımları denize atıyorlar. Kuzey toprakları geniş ve boş, niye evlerimizin yakınlarına atmıyorlar." diyen genç, o sırada başka bir kişiyi işaret ederek, arkadaşını boğulmaktan kurtarmak için elindeki yardım kutusunu aldığını aktardı.

Alkhalili'nin konuştuğu bir çocuk ise tehlikeli olmasına rağmen niye denize girdiği sorusuna, "Ailemi beslemek zorundayım." cevabını verdi.

UNRWA: Gazze'de insanlar yakıcı güneşin altında saatlerce içme suyu sırası bekliyor UNRWA: Gazze'de insanlar yakıcı güneşin altında saatlerce içme suyu sırası bekliyor

Denizden yardım kutusunu alıp boğulma tehlikesini atlatan bir baba ise ABD’den kendilerine havadan yemek göndermek yerine işgalciye silah sağlamayı bırakmasını ve savaşı durdurmasını istedi.

Editör: Mücahit Talha Altın