Gelecek ve Saadet Partisi vekilleri, Seğmenler Parkı İsrail Büyükelçiliği önünde yaptıkları basın açıklamasıyla, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına çok sert tepki gösterdi.

Açıklamayı iki parti adına Selçuk Özdağ yaptı.

İşgalciler, yaralı Filistinliyi ambulansın içinde gözaltına aldı İşgalciler, yaralı Filistinliyi ambulansın içinde gözaltına aldı

Özdağ, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Değerli Müslümanlar, İslam dünyasına sesleniyoruz, insanlığa sesleniyoruz. Hristiyan-Batı dünyasına sesleniyoruz. Vicdanı olan bütün Musevi insanlara sesleniyoruz, Yahudilere sesleniyoruz. Bugün bir trajedi yaşanıyor Filistin’de. İşgal edilmiş topraklarda, yıllarca ‘Soykırıma uğruyoruz’ diyordunuz. Yıllarca ‘Biz Hitler’in zulmüne maruz kaldık’ diyordunuz. Ve o günden itibaren bütün dünya sizin acınızı paylaştı. 2 bin yıl vatansız yaşadınız, sonra Filistin’e geldiniz. Orada bir devlet kurdunuz. Yetmedi o devlet, Filistin’in topraklarını işgal etmeye başladınız. Yetmedi Lübnan’ı işgal etmeye çalıştınız, yetmedi Ürdün’e uzandınız. Yetmedi Mısır’a, Suriye’ye uzandınız. Yetmedi Irak’ı karıştırdınız, Türkiye’ye uzanmak istiyorsunuz."

"İnsanlık ölüyor"

"Birkaç gün önce, artık mecburiyetten, artık köşeye sıkıştıkları için; yiyecek ekmeklerinden, kullanacakları suya kadar siz izin verdiğiniz için orada işgal edilmiş topraklara meydan okudular. ‘Burası bizim’ dediler. Ama siz oradaki insanları öldürmek istiyorsunuz, soykırım yapmak istiyorsunuz. Hitler size soykırım yaptı ama o tarihten itibaren Hitler’e rahmet okutturacak işler yapıyorsunuz. İsrail sana sesleniyoruz. Yahudilerle, Musevilerle hiçbir işimiz yok. Ama İsrail siyonizmine meydan okuyoruz. Dünyadaki hiçbir savaşta insanlar ölürken, asla bir hastane, asla bir ibadethane vurulmadı. Oralara girilmedi. Şimdi kalkmışsınız hastaneyi bombalıyorsunuz. İnsanlık ölüyor.