Afganistan Haberleri

Afganistan haberleri ve güncel Afganistan gelişmeleri, Afganistan ile ilgili tüm video, Afganistan fotoğrafları ve Afganistan haberleri Daily Ummah | Bir Miladın Habercisiyiz sitemizde


Asya

Afganistan yönetimi, haziran sonunda Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenecek Afganistan konulu Birleşmiş Milletler (BM) toplantısına katılacağını duyurdu.

Asya

Afganistan yönetimi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) kabul edilen ABD Başkanı Joe Biden'ın açıkladığı Gazze'de 3 aşamalı ateşkes teklifi hakkındaki...

Asya

Afganistan geçici hükümetinin İçişleri Bakan Vekili Siraceddin Hakkani, ilk resmi ziyaretini Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gerçekleştirdi.

Asya

Afganistan geçici hükümeti, Kazakistan'ın Taliban'ı terör örgütleri listesinden çıkarmasını memnuniyetle karşıladı.

Asya

Afganistan yönetimi, Pakistan'ı ülkeleriyle Çin arasında güvensizlik oluşturmayı amaçlamakla suçladı.

Asya

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Afganistan'da Taliban ile tam teşekküllü ilişki kurmaya yakın olduklarını söyledi.

Dünya

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov, Adalet Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığının, Taliban'ı ülkede yasaklanan terör örgütleri...

Asya

Afganistan yönetimi, Filistin'i tanıyacaklarına dair açıklama yapan İspanya, Norveç ve İrlanda'nın kararını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Asya

Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinde, bir camide namaz esnasında düzenlenen silahlı saldırıda, 6 kişi yaşamını yitirdi.

Asya

Afganistan geçici hükümetinin Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki, komşu 3 ülkenin terör örgütü DEAŞ'a imkan sağladığını ve kapasitesini artırdığını savundu.

Asya

Taliban yönetiminin üst düzey mensuplarından Muhammed Ömer Can Ahundzade, uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti.

Asya

Afganistan İslam Emirliği'nin liderlerinden ve Hibetullah Ahundzade'nin danışmanlarından Mevlevi Muhammed Ömer Can Ahundzadei suikast sonucu öldürüldü.

Reklam Bloğu