İslami Direniş Hareketi Hamas, 17 Nisan Filistin Tutsaklar Günü münasebetiyle bir basın bülteni yayınladı. Yayınlanan bültende, şehit olan tutsaklar anılırken, siyonist rejim güçlerine karşı özgürlük vurgusu yapıldı.

Hamas tarafından yayınlanan basın bülteninin tamamı şu şekilde:

"Filistinli Tutsaklar Günü'nde: Özgür tutsaklarımız, özgürlüğüne kavuşana ve özgürlüğün kokusu onları soluyana kadar düşmanla sürdürdüğümüz sürekli savaşın merkezinde yer alıyor.

Her yıl 17 Nisan olan bu günde, Filistin halkımızın kitleleri, halkımızın ve onların birliğinin ayrılmaz bir parçasını oluşturan Siyonist işgal hapishanelerindeki tutsakları dayanışma ve gururun tüm anlamlarıyla kutluyor. Siyonist gardiyanın terörü ve vahşeti sonucunda çektikleri sürekli acıyı hatırlatan ulusal dava; Sistematik suçlarda ve kararlılıklarını baltalamaya ve iradelerini kırmaya yönelik umutsuz girişimlerde, onlara sadakat ahdini ve fedakarlıklarını, kurtuluşlarına ve vatanın semalarında özgürlüğün kokusuna kadar yenilemeye yönelik.

Hamas hareketi olarak bizler, Filistin Esirler Günü'nde şehit olan tutsaklarımızın ruhlarına rahmet ediyor, hastalara Yüce Allah'tan acil şifalar diliyor, kahraman tutsaklarımızı ve yiğit kadın tutsaklarımızı selamlıyoruz. Direnişleri ve Siyonist gardiyanlara meydan okumaları ile her alanda halkımızın birlik ve direnişinin simgesi olan işgalcilerin hapishanelerine sesleniyor ve şunları beyan ediyoruz:

Birincisi: Mahkumların düşman hapishanelerinden kurtarılması konusu mükemmel bir ulusal meseledir ve onlara sadakat sağlamak ve onları işgal hapishanelerinden kurtarmak için hiçbir çabayı veya aracı esirgemeyecek olan hareketin önceliklerinin başında yer aldı ve öyle kalacaktır. .

İkincisi: Faşist işgal hükümetini, hapishanelerinde kahraman tutsaklarımıza yönelik sistematik ihlallerini ve suçlarını artırmaması konusunda uyarıyor, hasta tutsaklar, çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere, onların yaşamlarından ve güvenliklerinden tamamen sorumlu tutuyoruz.

Üçüncüsü: Halkımızın kitlelerini, canlı güçlerini ve ulusal hiziplerini, çabaları birleştirmeye ve tüm enerjilerini tutsakları her şekilde desteklemek için seferber etmeye çağırıyoruz ve ayrıca dayanışmayı güçlendirmeye ve mahkumların aileleri ve yakınlarıyla ilgilenmeye çağırıyoruz. çocuklar, statülerine ve fedakarlıklarına layık bir sadakatle.

Dördüncüsü: İnsan hakları ve insani yardım kuruluşlarını işgalin ihlallerini durdurmak için etkili adımlar atmaya ve kahraman tutsaklarımızın derhal serbest bırakılması için baskı yapmaya, işgalin suçlarını ifşa etmeye ve failleri uluslararası mahkemeler nezdinde yargılamaya çağırıyoruz.

İslami Direniş Hareketi - Hamas"

Kaynak: Daily Ummah