Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas dün yaptığı açıklamada İsrail'e roket atılmasının "İsrail suçlarına doğal bir tepki olduğunu" söyledi.

İsrail işgalinin sivil yerleşimlerini bombalaması, 27 kişinin ölümü ve 76'dan fazla kişinin de yaralanmasına neden oldu. Grup, İsrail'e birkaç roket ateşi açtıktan sonra yaptığı açıklamada, Allah'ın yardımıyla ve gücüyle, Filistin Direniş Grupları Ortak Odası Özgürlerin İntikamı Operasyonu'nun başladığını duyurdu.

Grup, operasyonun düşmanın mevzilerine, yerleşim yerlerine ve hedeflerine yüzlerce füzeyle büyük bir roket saldırısını yönetmeyi içerdiğini de sözlerine ekledi.

Yapılan açıklamada, "Sivil evleri hedef almak, halkımıza saldırmak ve adamlarımıza ve kahramanlarımıza suikast düzenlemek, tüm güçlerle karşı karşıya kalınacak bir kırmızı çizgidir. İsrail işgali bunun bedelini ağır ödeyecek."denildi.

Hamas Sözcüsü Hazım Kasem, "Bu operasyon, Filistin direnişinin İsrail suçlarına ve saldırganlığına her zaman yanıt vermeye hazır olduğunu kanıtlıyor" dedi.

Kasem, "Filistin direnişinin herhangi bir İsrail suçunun uygun bir yanıt vermeden geçmesine izin vermeme kararı aldığını" vurguladı.


 

Kaynak: Ortadoğu Haber