Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye’nin 2 Kasım 2010 tarihinde Necmettin Erbakan'a yazdığı mektubun tamamını Yeniden Refah Partisi resmi X hesabından paylaştı.

Haniye'nin Erbakan'a yazdığı mektubun tamamı şu şekilde:

Saygıdeğer Muhterem Necmettin Erbakan, Allah sizi korusun. Allah'ın selamı ve bereketi üzerinize olsun. Mübarek kurban bayramı münasebetiyle zatialinizi en kalbi temennilerimle kutlarım.

Allah'ü Teâlâ cümlemize hayırlı ve bereketli olmasını temenni eder, her yıl hayırlara vesile olmasını niyaz ederim. Vermiş olduğumuz büyük mücadelemizde yanımızda her zaman yer alan zatialinize şükranlarımızı ve saygılarımızı sunmaktan gurur duyuyoruz. Filistin halkının haklı davası için vermiş olduğu adil ve meşru müdafaasını her zeminde yapmanızdan dolayı ayrıca şükran ve memnuniyetimizi özellikle ifade etmek istiyoruz.

Tüm Filistin halkının da şahit olduğu üzere, düşmanlarımızın en son Gazze Şeridi'ne yapmış olduğu menfur saldırı ve savaş sırasında oynadığınız önemli rol, her iki halk arasında kardeşlik duygularını pekiştirmiş ve partinizin takınmış olduğunuz tutum uluslararası politikada büyük etki yaratmış ve düşmanın Gazze Şeridi'nde oluşturduğu zarar ve ziyanların ortadan kaldırılması yolunda önemli adımların atılmasını sağlamıştır.

Ayrıca Mavi Marmara gemisinde düşmanımızın akıttığı Türk kanı sonucunda şehitlik mertebesine ulaşan kardeşlerimiz bir kez daha tüm dünyaya Netenyahu Hükümeti'nin uluslararası hukuku çiğneyen tutumunu gözler önüne sermiş ve dünya kamuoyunun harekete geçerek İsrail'i telin ederek, olayın tahkikatı için uluslararası bir heyetin oluşturulmasını yüksek sesle dile getirmiştir.

Değerli Büyüğüm (Ağabeyim) Muhterem Necmettin Erbakan, mevcut liderliğiniz ile dünya siyonizminin hedeflerine karşı vermiş olduğunuz büyük mücadele takdire şayandır. İsrail, İslam ümmetine karşı gayri siyasi yollardan sürdürdüğü tehdit, saldırı ve terör hareketini, hareketimizi (HAMAS Hareketi) engellemek üzere Ocak 2006 tarihinde yapılan seçimlerde elde ettiğimiz büyük zaferden sonra da sürdürmüştür. Bizler silah ve baskı unsurları ile batı dünyasının ambargoları ile karşı karşıya kaldık.

Bildiğiniz üzere, topraklarımızın işgalden kurtarılması, davamız olan Filistin için adil ve kalıcı çözümün sağlanması ve işgalin tümüyle sona erdirilmesi ve müstakil ve hür bir Filistin Devleti'nin tesisi, mültecilerin topraklarına geri dönmesi ve topraklarımız üzerindeki abluka ve esaretin ortadan kaldırılması gerekmektedir. 

Değerli Büyüğüm Muhterem Necmettin Erbakan, bize ve halkımıza vermiş olduğunuz destekten dolayı ve İsrail'in Gazze Şeridi’ne vaki saldırısından önce ve sonra farklı şekillerde bizlere verdiğiniz destek ve vakur duruşunuzla her zaman yanımızda yer aldınız.

Sizlerle olan alaka ve yardımlaşmayı artırarak devam ettirmeyi, sizlerden her zaman kardeşçe nasihatler almayı ve İslami yolda bizlere yardımcı olacak siyasi konulardaki görüş ve tavsiyelerinizi almayı bekliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi mesajı

Bayramınızın hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Allah'ın selamı ve bereketi üzerinize olsun, kardeşiniz İsmail Haniye.

Gazze 25 Zilkade 1431 Hicri - Salı 02 Kasım 2010 Miladi

Adsız Tasarım (13)-8

Daily Ummah