İsrail'in Gazze'deki El Ahli hastanesine düzenlediği ve çok sayıda kişinin ölümüne yol açan acımasız hava saldırısı ile ilgili Lübnan Hizbullah Hareketi açıklama yayınladı.

"Öfke günü" ilan edilecek

Hizbullah Hareketi yayınladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

İnsanlık, Siyonist cinayet ve suç çetelerinin Gazze'deki Mamedani Hastanesi'nde işlediği ve yüzlerce masum şehidin hayatına mal olan korkunç ve vahşi suçun yasını tutuyor.

Bu katliam, bu cani, gaspçı yapının Deyr Yasin, Hula, Sabra ve Şatila'da kuruluşundan bu yana yaşanan katliamlarının devamı niteliğindedir.

Dökülen kanlar, Amerika Birleşik Devletleri'nin desteklediği bu suçlu varlığın gerçek yüzünü gösteriyor.

Bu katliamdan ve Siyonist düşmanın işlediği tüm suçlardan doğrudan ve tam sorumluluğu ABD taşımaktadır.

Tepki ve kınamalar artık yeterli değil. Arap ve İslam dünyasının halklarının sokaklara çıkarak öfkelerini göstermeleri ve nerede olurlarsa olsun hükümetlere ve ülkelere baskı yapmaları gerekiyor.

Uluslararası ve bölgesel kuruluşların Filistin halkının soykırımına ve zorla göç etmesine karşı acil önlemler alması ve katliam, terör ve cinayetler altında zorla yerinden edilmelerini durdurması gerekmektedir.

Yarın benzeri görülmemiş bir öfke günü olsun, Biden'ın bu suçlu varlığı koruma ve desteklemek amacıyla ziyaretine karşı bir tepki gösterilsin.

Bu akşam serbest bırakılacak 30 Filistinli esirin isimleri yayımlandı Bu akşam serbest bırakılacak 30 Filistinli esirin isimleri yayımlandı

Mesaj açık olsun; bu, zalimden mazlumun hakkını almak için direniş, zafer ve intikam yolunun bir adımıdır.