Hür Dava Partisi (HÜDA PAR), Trabzon'da seçim standına yönelik saldırıyla ilgili olarak, "Savaşa değil, seçime gidiyoruz. Seçimden sonra da şimdi olduğu gibi akraba olarak, komşu olarak, mesai arkadaşı olarak birbirimizin yüzüne bakmaya devam edeceğiz." dedi.

Açıklamada, muhalefet liderlerinin HÜDA PAR'a yönelik ısrarlı şiddet dili ve hedef gösterme çabalarının, kampanya yürüten parti üyelerine yönelik saldırılarla karşılandığı iddia edildi.

Açıklamada, saldırıların seçim kaybetme korkusuyla yürütülen düşmanca ve itibarsızlaştırma operasyonlarının sonucu olduğu iddia edilerek "Kazanmayı hayal ettiğiniz hiçbir seçim, milletimizin huzur ve barışından daha değerli değildir. Bu ülkenin evlatlarını kirli emellerinize, karanlık tezgahlarınıza alet etmeye çalışmaktan vazgeçin. Kaybedeceksiniz." ifadesi kullanıldı.

Doğu Türkistan'da başörtüsü yasağı kameralara yansıdı Doğu Türkistan'da başörtüsü yasağı kameralara yansıdı

Saldırılara rağmen ülke çıkarlarını ön planda tutarak temkinli davranmaya devam edeceğini belirten HÜDA PAR, şu ifadelere yer verdi:

"Savaşa değil, seçime gidiyoruz. Seçimden sonra da şimdi olduğu gibi akraba olarak, komşu olarak, mesai arkadaşı olarak birbirimizin yüzüne bakmaya devam edeceğiz. Sakın kimse karanlık mahfillerde planlanan oyunlara kanarak akrabasına, komşusuna, mesai arkadaşına düşmanlık yapmasın. Bu ülkenin insanı sevgi ile bir arada durmuştur. Yine sevgi içinde birlik ve beraberliğine devam edecektir."