AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Ergin Ataman'a destek açıklaması AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Ergin Ataman'a destek açıklaması

Demir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, siyonist işgal rejiminin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırımın bütün vahşetiyle devam ettiğini söyledi.

Hiçbir insani değer tanımayan siyonist işgal rejiminin, arkasına aldığı sınırsız ABD desteğiyle Filistinlileri katletmekle kalmadığını, başta bölge ülkeleri olmak üzere insanlığı ve küresel barışı tehdit ettiğini dile getiren Demir, "İnsanlığa yöneltilmiş bu ortak tehdide karşı insanlıktan, barıştan ve adaletten yana olan bütün ülkeler, küresel siyonist tehlikeye karşı ortak bir cephe oluşturmalıdır. Siyonist rejim ve destekçilerinin, insanlığa ve İslam'a karşı giriştikleri bu savaşta başarısız olmaları için ne gerekiyorsa yapılmalıdır." diye konuştu.

Hükümete de çağrıda bulunan Demir, "Türkiye'nin, siyonist işgal rejimiyle ticaretin kısıtlanmasına yönelik aldığı karar sadece belli ürünlerle sınırlı kalmamalı, amasız, fakatsız ve istisnasız bir şekilde uygulanmalıdır. Türkiye'nin hava sahası ve kara suları, siyonist işgal rejimine bütünüyle kapatılmalıdır. Ayrıca siyonist işgalcilerin güvenliğine hizmet eden ABD ve NATO üsleri de kapatılmalıdır." ifadelerini kullandı.

Süresiz nafaka uygulamasının gençleri evlilikten uzaklaştırdığını, meşru evliliklerin yerine nikahsız birlikteliği dayattığını, evlilik kurumuna da büyük darbeler indirdiğini savunan Demir, bu uygulamaya son verilmesini istedi.