İKSV'ye bağlı İstanbul Film Festivali, geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu X'ten 'LGBT'yi normalleştiren' filmlerin afişlerini "Nerdesin Aşkım?" ifadesiyle paylaşarak duyurdu.

1Bc3352C Uc5Ye4Qwqnmazb8D4Ukc9

Senaristliğini ve yönetmenliğini Nehir Tuna’nın yaptığı söz konusu filmlerden biri olan Yurt, bu yıl 80.'si düzenlenen Venedik Film Festivali’nde de Ufuklar kategorisinde LGBT temalı yapımların rekabet ettiği 'Kuir Aslan' listesine girerek yarışa dahil oldu.

4422C69F L44Ft97Lr2Doq2Eepzjkop

Vakfın yöneticileri Koç ve Eczacıbaşı

Günümüzde Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Koç’un ve Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın başında olduğu vakıf; 1982 yılından bu yana İstanbul Film Festivali ile çok sayıda filmi, izleyicilerle buluşturuyor.

832B4F1B 1Lk2Thn7Xf9Tppmqw3Uyd

Türkiye’de LGBT propagandası alenileşmeye devam ederken; Rusya ve Çin hükümetleri, ülkelerinde LGBT’nin özendirilmesini yasakladı. Gürcistan ve Belarus ise ‘eşcinselliğin normalleştirilmesi’nin önüne geçmeye hazırlanıyor.

02A4Feeb Cz2Vw8Z5Rvfr7P824Tp6K

Ailelerin sesini duyan yok

Son yıllarda İstanbul başta olmak üzere çok sayıda şehirde ‘Büyük Aile Yürüyüşleri’ ile on binlerce kişi defalarca kez yürüyüş yaparak, LGBT propagandasının önlenmesi talebinde bulunsa da yetkililer henüz söz konusu çağrılara karşı harekete geçmedi.

Kur'an Eğitim Merkezlerine başvurular 25 Temmuz'a kadar yapılabilecek Kur'an Eğitim Merkezlerine başvurular 25 Temmuz'a kadar yapılabilecek

Yeni Şafak

Editör: Daily Ummah