Dünya çapında yaşanan önemli olayları yıkılan binaların duvarlarına çizerek anlatmasıyla bilinen İdlibli Esmer, geçen yıl 6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için grafiti çizdi.

İdlib'in doğusundaki Binniş beldesinde yaşayan sanatçı Esmer, yaptığı açıklamada, depremin etkisini üzerinden atamayan depremzedelerle dayanışmak için yıkılan bir evin enkazı üzerine grafiti çizdiğini söyledi.

Whatsapp Görsel 2024 02 05 Saat 13.34.19 52C713F9

Yıkılan evin duvarına gül ve yardım bekleyen bir el çizdiğini anlatan Esmer, "Depremin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen evini ve sevdiklerini kaybeden depremzedeler yaşadıkları acıları atlatmış değil. Onları unutmamak lazım. Gül de umudu temsil ediyor." ifadesini kullandı.

Esmer, depremzedelerin yıkılan evlerini yeniden yapamadığını söyleyerek, "İstikrara kavuşamadılar. Tüm dünya ülkelerine ve insani yardım kuruluşlarına sesleniyoruz; depremzedeleri unutmayın, onlara yardımcı olun." dedi.

Hamas, Avrupalı liderlerin Refah saldırısına karşı çıkmasından memnun Hamas, Avrupalı liderlerin Refah saldırısına karşı çıkmasından memnun

Whatsapp Görsel 2024 02 05 Saat 13.33.31 7D921Efd