İHH'den yapılan açıklamaya göre vakıf, "Ramazan Hayata Bereket" sloganı ile ramazan çalışmalarına başladı.

Vakıf, bu yıl Türkiye'nin yanı sıra kriz ve yoksulluk yaşanan ülkelerde ihtiyaç sahiplerinin ve yetim ailelerinin kapılarını çalarak 3 milyon kişiye ramazan yardımları ulaştırmayı hedefliyor.

Yardım çalışmalarıyla yetimlere bayramlık giysi, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyası, zekat ve fitre dağıtımı ile iftariyelik ikramında bulunulacak.

Sakaryalı kadınlar depremzedeler için yufka açıyor Sakaryalı kadınlar depremzedeler için yufka açıyor

- 310 bin kişiye gıda kumanyası dağıtılacak

İHH, 550 TL olarak belirlenen kumanya paketlerinin depremden etkilenen illerde yoğunluklu olmak üzere Türkiye'nin 81 ilinde toplam 250 bin kişiye ulaştırılmasını planlıyor.

Yurt dışı çalışmaları kapsamında da toplamda 60 bine yakın ihtiyaç sahibine gıda kumanyası ulaştırılması hedefleniyor. Türkiye'de dağıtılacak gıda kolilerinin ilk bölümü 65 tırla 81 şehre doğru yola çıktı.

Bağışçılar, kurulacak iftar sofralarına 70 TL katkıda bulunarak bir kişinin iftarlığını karşılayabilecek.

İHH ramazan faaliyetleri kapsamında ayrıca, çocukları mutlu edecek çalışmalar da planladı. Bu çerçevede, yurt içi ve yurt dışında 100 bin yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık kıyafetler hediye edilecek. Hayırseverler, 500 TL'ye bir çocuğu baştan aşağıya giydirerek bayramlık ihtiyacını karşılayabilecek.

Vakıf, bağışçılardan emanet aldığı zekat ve fitreleri de ramazanda on binlerce kişiye ulaştırmayı hedefliyor.

Hayırseverler, Türkiye'de ve dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi Müslümanlar için zekatlarını, fitrelerini, sadakalarını ve kumanyalarını bağışlayarak İHH'nin ramazan boyunca gerçekleştireceği kampanyalara internet sitesinden bilgi alıp destek olabilecek.

AA-20230310-30529004-30529003-IHH_RAMAZANDA_3_MILYON_KISIYE_ULASMAYI_HEDEFLIYOR