İİT'den yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin Cenin Mülteci Kampı'nda 3 Filistinliyi öldürdüğü saldırıya sert tepki gösterildi.

İsrail'in Filistin halkına karşı sürdürdüğü bu saldırılarla uluslararası insancıl hukuku açıkça ihlal ettiği vurgulanan açıklamada, Filistinlilere karşı işlenen suçlar için hesap sorulması gerektiğine dikkat çekildi.

Açıklamada, İsrail güçlerinin Filistin topraklarında sürdürdüğü suç ve ihlallere son vermesi için uluslararası toplumun harekete geçmesi ve Filistin halkı için ayrıca uluslararası koruma sağlanması istendi.

- İsrail güçleri Cenin'e düzenlediği baskında 3 Filistinliyi öldürdü

Filistin resmi ajansı WAFA'nın görgü tanıklarına dayandırdığı haberine göre, İsrail askerleri, Cenin kentine bağlı Caba beldesine baskın düzenlemişti.

Çatılara keskin nişancıların yerleştirildiği baskında İsrail güçleri, Caba beldesi yakınlarındaki El-Favvara bölgesinde içinde 3 gencin bulunduğu bir araca ateş açmıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail askerlerinin Caba beldesi yakınlarında açtığı ateş sonucu 20'li yaşlardaki 3 Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtilmişti.

İran: Suriye'deki üslere yönelik saldırılara derhal yanıt verilecektir İran: Suriye'deki üslere yönelik saldırılara derhal yanıt verilecektir

Baskında ayrıca evi kuşatılan bir Filistinli de gözaltına alınmıştı.