Cumhurbaşkanılığı seçimlerinde aday olmayacağını açıklayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce aday olmayacağını düzenlediği bir basın toplantısında duyurdu. İnce'nin bu açıklamasının ardında partililer yapılan kaset kumpasına karşı sosyal medyada bir kampanya başlattı.  

Memleket Partililerin gerçekleştirdiği kampanyada, "Bir Oy MEMLEKETE; Bir Oy Recep Tayyip Erdoğana"a sloganı kullanıldı. Yapılan sosyal medya paylaşımlarına ise binler yorum geldi. 

İNCE ÇEKİLİRSE KİME OY VERİRSİNİZ?

Daha önce yapılan bir ankette katılımcılara İnce'nin adaylıktan çekilmesi sonucunda oyunuzu kime verirsiniz sorusuna verilen cevaplardan şu sonuçlar elde edilmişti: 

İngiltere İstihbarat Servisi, Hakan Fidan'ın fan hesabını etiketledi İngiltere İstihbarat Servisi, Hakan Fidan'ın fan hesabını etiketledi

İnce'nin seçmenleri;

Yüzde 30,5 oranlar Kemal Kılıçdaroğlu'nu,

Yüzde 23,4 oranla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı,

Yüzde 24,3 oran ile Sinan Oğan'ı tercih edeceğini ifade etti. 

2 bin 610 kişi ile yapılan ankette seçmenlerin yüzde 16,5'inin de protesto ederek oy kullanmayacağı belirlendi.  

MUHARREM İNCE ADAYLIKTAN ÇEKİLDİĞİNİ AÇIKLADI 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İmce düzenlediği basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Son 45 günde gördüklerimi 45 senede görmedim. Sahte dekontlar, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler, fotoğraflar... İsrailli bir cinsel ilişki görüntü sitesinden alıyor görüntüyü benim kelleyi kesip ortaya koyuyor FETÖ'cüler. Muhalif olmak için bunu paylaşanlar da var. Benim böyle bir görüntüm, ses kaydım yok. Özel hayatın gizliliği falan değil bu, iftira. Gerçek değil bu. T.C. Devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Bir yurttaşının, bir cumhurbaşkanı adayının itibarını korumakla görevlidir devlet, medya, emniyet... Alenen iftira! 5 milyon dolarlık dekont. Yazıyor geçiyor adam, nerede bu savcılar? Bir yandan FETÖ'cüler bir yandan PKK'lılar saldırıyor. 45 gün boyunca her gün başka bir iftira... Pazar günü sandığa gideceğiz. Memleket Partisi Türkiye'nin geleceği için önemlidir, mecliste olmalıdır. HDP var, CHP listelerindeki 77 Saadetli Gelecekli DEVAlı var. AK Parti var. Atatürkçüler azınlıkta olacak Meclis'te. Türkiye'nin sigortası Memleket Partisidir. Mutlaka o Mecliste olmalıdır. Kim saldırırsa saldırsın, istedikleri kadar montaj kaset, montaj dekont yapsınlar, Memleket'e her evden bir oy istiyorum. Atılan iftiralara, 'saraydan para aldı, görevini yapıyor çekilemez' diyenlere, bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. Benim bu kumpaslardan, montajlardan, sahte dekontlardan korktuğum yok. 45 gündür direniyorum. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. Türkiye'ye üçüncü bir seçenek önerdim. Ne cumhur ne millet tek yol memleket dedim. Atatürk'ün yolundan dedim. Bir kanal açmaya çalıştım. Bu kanalı başaramadık. Bahaneleri kalmasın."