BM Genel Sekreteri Guterres'ten İran-İsrail gerginliğinde itidal çağrısı BM Genel Sekreteri Guterres'ten İran-İsrail gerginliğinde itidal çağrısı

Model Hadid'e kasım ayında bildirimde bulunuldu ve sözleşmesinde ‘mücbir sebep’ gerekçesi yer aldı.

Ortaklığın sonlandırılma nedeninin, mankenin Gazze’yi destekleyip, İsrail’e tepki göstermesi olduğu öne sürüldü. Bella Hadid’in satışları artırmasına rağmen sözleşmeyi sona erdiren şirket ise kararın siyasi olduğu iddiasını reddetti.

Hadid, Filistin’e desteğini açıkladıktan sonra ölüm tehditleri aldığını söylemiş, ne olursa olsun Filistin’in yanında olmaya devam edeceğini söylemişti.

Filistin asıllı model Bella Hadid, Charlotte Tilbury ile olan sözleşmesinden çıkarıldı. Modele Kasım ayında bildirimde bulunuldu ve sözleşmesinde 'mücbir sebep' gerekçesi yer aldı.

Cornell Hukuk Fakültesi'ne göre mücbir sebep, olağanüstü bir olayın taraflardan birinin veya her ikisinin ifasını doğrudan engellemesi durumunda, her iki tarafı da yükümlülükten kurtaran bir sözleşme hükmüdür.

Hadid'in markadan ayrılma nedeni açıklanmadı.

Geçen yıl yayınlanan bir tanıtım videosunda Hadid ile Tilbury arasındaki dostane ilişki göz önüne alındığında, bu haber pek çok kişi için sürpriz oldu.

Videoda Tilbury, Hadid'e sevgiyle hitap ediyor ve şöyle diyor: "Bella, sevgilim! Burada olduğun için çok mutluyum." Hadid de aynı sıcaklıkla karşılık veriyor: "Charlotte, sevgilim! Burada seninle olduğum için çok mutluyum." , Seni seviyorum."

GZT