İsrail ordusundan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin Batı Şeria'nın birçok bölgesi ile Beytüllahim'deki Dehişe Mülteci Kampı'na baskın düzenlediği belirtildi.

Baskınlarda gözaltına alınan 18 Filistinliden 3'ünün, Dehişe Mülteci Kampı'ndan olduğu kaydedilen açıklamada, kampı basan İsrail askerleri ile Filistinliler arasında arbede çıktığı ifade edildi.

Açıklamada, baskına karşı çıkan Filistinlilerin taş ve molotofkokteyli fırlattığı, İsrail güçlerinin de ateş açarak karşılık verdiği ve bir polisin hafif yaralanarak hastanede tedavi altına alındığı bildirildi.

Kamptaki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre ise, İsrail ordusunun baskınında bir Filistinli ayağından gerçek mermiyle yaralandı ve onlarca kişi İsrail güçlerinin attığı göz yaşartıcı gazdan etkilendi.

İsrail güçleri, Filistinlilere yönelik gözaltı operasyonlarını genellikle gece saatlerinde gerçekleştiriyor.

İsrail ordusu, Gazze'de Hamas'a ait bir gözetleme noktasına hava saldırısı düzenledi İsrail ordusu, Gazze'de Hamas'a ait bir gözetleme noktasına hava saldırısı düzenledi

Alıkonulan Filistinliler önce yerleşim yerlerinde bulunan geçici gözaltı merkezlerine götürülüyor. Daha sonra soruşturma merkezlerine veya cezaevlerine gönderiliyor. Bazıları da serbest bırakılıyor.