Siyonist işgal güçleri, Filistin'in Batı Şeria bölgesinin güney kesiminde Tellu'r-Rumeyde Mahallesi'nde, Direniş ve Engelleme Merkezi'ni kapattı. 

El-Halil şehrinin merkezinde Tellu'r-Rumeyde Mahallesi'nde, işgal rejiminin bir gerilla gücü gibi kullandığı yahudi yerleşimci çetelerin baskınlarına karşı mücadele amacıyla oluşturulan Direniş ve Engelleme Merkezi'ni kapattı. 

Filistin'in Wafa Haber Ajansı'nın verdiği bilgilere göre işgal güçleri, Tellu'r-Rumeyde Mahallesi'nde Filistinlilerden zorla gasp edilen arazilerin üzerine kurulmuş durumdaki Ramat Yishai yahudi yerleşim merkezinin hizasında bulunan Direniş ve Engelleme Merkezi'ni basarak, burayla ilgilenenlere merkezi 24 saat içinde kapatmaları uyarısında bulundular. 

İşgal güçlerinin bu baskınlarının ve söz konusu kapatma talimatlarının, yahudileştirme faaliyetlerine karşı Filistinlilerin yürüttüğü sivil çalışmaları tamamen durdurma amaçlı savaşlarının bir parçası olduğuna dikkat çekildi. 

İran'da 1200 Öğrenci Zehirlendi İran'da 1200 Öğrenci Zehirlendi

Daha önce de işgal güçleri yine yahudi yerleşimine karşı oluşturulan gençlik kulüplerini basmış ve yerleşim faaliyetlerinin önüne geçilmesi amaçlı sivil çalışmalara katılan aktivistleri takibe almışlardı. 

İşgal güçleri Filistin topraklarında yahudileştirme faaliyetlerinde önlerine hiçbir engelin çıkmaması için bu toprakların asıl sahiplerinin, yahudileştirme ve ırkçı tasfiye politikalarına karşı yürüttüğü tüm sivil faaliyetlerin önüne geçmeye, bu tür faaliyetleri yönlendiren kurumları ortadan kaldırmaya çalışıyor. 

Filistin Enformasyon Merkezi