Yahya El-Karut Filistin güvenlik elemanlarının, üniversitenin İslami Kitle mensubu öğrencilerinden 9 kişiyi tutuklamasını kınadı. 

BM, İdlib'e 37 Tır İnsani Yardım Gönderdi BM, İdlib'e 37 Tır İnsani Yardım Gönderdi

Birzeit Üniversitesi Öğrenci Birliği Meclisi Başkanı Yahya El-Karut Filistin güvenlik elemanlarının, üniversitenin İslami Kitle mensubu öğrencilerinden 9 kişiyi tutuklamasını kınadı. 

El-Karut, hakkın sesini susturma ve Birzeit Üniversitesi'ndeki özgür ruhu öldürme konusunda işgal güçlerinin başaramadığını Filistin güvenlik teşkilatının başarmaya çalıştığına işaret etti. 

Hurriya News tarafından yayınlanan haberde belirtildiğine göre El-Karut, siyasi tutukluların serbest bırakılması talebiyle üniversite öğrencilerinin dün (30 Ekim Pazar) ikindi vakitlerinde gerçekleştirdiği gösteriden sonra söz konusu 9 öğrencinin tutuklandığını hatırlatarak çok sayıda öğrencinin de güvenlik güçleri tarafından takibe alındığına dikkat çekti. 

Dün akşama doğru, Abbas yönetiminin cezaevlerinde hiçbir hukuki gerekçeye dayanılmaksızın tamamen siyasi sebeplerde tutuklu bulundurulan Filistinlilere destek amacıyla ve onların serbest bırakılması talebiyle Birzeit Üniversitesi'nde öğrencilerin bir gösteri düzenlemesi üzerine güvenlik elemanları öğrencileri takibe almış ve aralarında İslami Kitle'nin temsilcilerinin de bulunduğu 9 öğrenciyi tutuklamışlardı.

851979089

Filistin Enformasyon Merkezi