Filistin Esirler Cemiyeti ile Filistin Esirler ve Serbest Bırakılanlar Kurumundan yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Batı Şeria'dakilere yönelik gözaltı baskınlarını sürdürdüğü kaydedildi.

İsrail güçlerinin, bugün Kalkilya, Ramallah ve El Halil kentleri başta olmak üzere Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde, aralarında Birzeit Üniversitesi öğrencisi bir kızın da olduğu en az 85 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirilen açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 7 Ekim'den bu yana gözaltına alınan Filistinlilerin sayısının 2 bin 735'e ulaştığı belirtildi.

Bazı kişilerin daha sonra salıverildiği aktarılan açıklamada, İsrail güçlerinin bastığı evlere zarar verdiği, gözaltına alınanları darp ettiği ve aileleri de tehdit ettiği vurgulandı.

Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 197 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrailli esirden Kassam Tugayları'na mektup: "Sonsuza dek size karşı minnettar olacağım" İsrailli esirden Kassam Tugayları'na mektup: "Sonsuza dek size karşı minnettar olacağım"

İsrail güçleri, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ni yoğun şekilde bombalarken işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de düzenlediği baskınlarda, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.