İsrail ordusu, çekildikten saatler sonra Gazze'nin güneybatısında yeniden ilerledi İsrail ordusu, çekildikten saatler sonra Gazze'nin güneybatısında yeniden ilerledi

Göç yolunda olan Filistinli kadın, 3 gündür sokakta uyuduklarını, herhangi bir şekilde yiyecek ve içecek bulamadıklarını aktararak yaşadıkları zorlukları özetledi.

İsrail ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik yıkıcı saldırılarını 279 gündür aralıksız sürdürürken yaklaşık 2,3 milyon kişinin yaşadığı Gazze Şeridi'nde, zorunlu göç Filistinlilerin hayatının bir parçası haline geldi.

Saldırıların başladığı 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze'deki Filistinlilerin yaklaşık 2 milyonu zorla yerinden edildi. İsrail ordusunun saldırıları nedeniyle milyonlarca Filistinli, defalarca göç etmek zorunda kaldı.

Daha önce Gazze'nin güneyindeki Han Yunus ve Refah'a sığınan Filistinlileri defalarca yerinden eden İsrail, bölge halkını zorunlu göçe sürüklemeye devam ediyor.
Saldırılar nedeniyle binlerce Filistinli, yanlarına alabildikleri birkaç parça eşya ile rutin haline gelen zorunlu göç için bir bölgeden diğerine sürülüyor.

Editör: Seyda Kocaöz