İsrailli esirlere yaklaşımı ile dünyanın takdirini toplayan Hamaslı direnişçiler, işgal edilmiş Filistin topraklarından esir olarak Gazze'ye getirdiği Yahudilere uyguladığı muamele ile esirlere nasıl davranılması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi.

3-9

Hamas, İsrailli esirleri İslami kurallara uygun muhafaza etti

Filistinli bir savaşçı, "İsrailli çocuk ve kadınlara zarar veriliyor" iddiasını bir kez daha yalanlayarak, esir aldıkları İsrailli kadın ve çocukları İslami kurallara uygun muhafaza ettiklerini anlattı.

Videoyu görüntülemek için tıklayın

2-12

İşgalci İsrail, Filistinli esirlere işkence uyguladı

İşgalci İsrail askerleri, esir aldıkları Filistinlileri önce soydu, sonra da üzerlerine numara yazarak işkence yaptı.

wwwww

Hamas, İsrailli esire döşek verdi

Gazze'de Hamas tarafından esir tutulan bir İsrail askeri, pijaması ve döşeğiyle görüntülendi.

israil esir

Hamas, esir alınan kadını tedavi etti

Kassam Tugaylarına bağlı unsurların Gazze sınırındaki Yahudi yerleşim birimlerine sızdığı gün, Sderot kentinde bir partide olduğunu ve kolundan ağır şekilde yaralandığını söyledi.

Kassam unsurları tarafından Gazze'ye getirildiğini ve 3 saat süren bir operasyon geçirdiğini kaydeden kadın esir, "Beni tedavi ettiler, ilgilendiler, ilaç verdiler. Her şey yolunda." dedi.

1-13

Hamas: İsrail, Gazze'deki esirlerinin hayatlarını umursamıyor Hamas: İsrail, Gazze'deki esirlerinin hayatlarını umursamıyor

İşgalci İsrail, Filistinli esirlerin gözlerini bağladı

İşgalci İsrail askerleri, esir aldıkları Filistinlilerin gözlerini ve ellerini bağlayarak işkence ettikten sonra ahıra attı.

AA-20231023-32498411-32498406-KASSAM_TUGAYLARI_GAZZEDEKI_2_SIVIL_ESIRI_TEK_TARAFLI_SERBEST_BIRAKTI (1)

Hamas, İsrailli esirlere yiyecek ve içecek ikram etti

Kassam Tugayları tarafından serbest bırakılan esir Lifshitz, "Bize çok iyi davrandılar. Tüm ihtiyaçlarımızı karşıladılar. Ne yedilerse bize de onu yedirdiler." ifadelerini kullandı.

Daily Ummah