Bu sabah (salı) günü işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentine bağlı Beyt Ummar, AL-Halik ve Kafr Ein kasabalarında işgal güçleri ile bir grup gençler arasında çıkan çatışmada iki Filistinli yaşamını yitirdi yaklaşık 30 kişi de yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamda, İsrail işgalinin Ramallah'taki Kafr Ein'de kendilerine ateş açması sonucu 22 yaşındaki Javad Abdel Rahman Rimavi'nin öldüğünü ve 21 yaşındaki kardeşinin ağır yaralandığını söyledi. Başında yaralanan 21 yaşındaki genç ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. 


İşgal altındaki Batı Şeria'da El Halil yakınlarındaki "Beyt Ummar " bölgesinde Filistinli gençler ile işgal güçleri arasında çatışma çıktı. Sosyal medyaya düşen videolar ise bölge halkı ile işgal askerleri arasında çok sayıda Filistinli gencin yaralanmasıyla sonuçlanan çatışmaların yaşandığını gösteriyor.

Görgü tanıkları, işgal ordusunun canlı ve metal mermiler ve göz yaşartıcı gaz kullandığını, gençlerin ise işgal güçlerine taş attığını aktardı.

Beyt Ummar beldesi girişine askeri bir kule kurmak isteyen İsrail askerleri ile Filistinliler arasında sık sık çatışmalar yaşanıyor.


Kaynak: Ortadoğu Haber