Ankara'da ABD büyükelçiliğine LGBT paçavrası astılar! Ankara'da ABD büyükelçiliğine LGBT paçavrası astılar!

İsrail, Kudüs'ün işgal edildiği günü kutlamak için Bayrak Yürüyüşü adı altında provokatif bir eyleme imza atılıyor. Her yıl yürüyüş alanı genişletilen eylemde Müslümanların bulunduğu mahalleler ve Mescid-i Aksa hedef alınıyor. 

İsrailli yetkililer ise aşırılık yanlılarının yapacakları her türlü provokatif eylemin karşılığı olarak Gazze'den direniş gruplarının olası füzeli cevabına karşı yüksek alarma geçti. İsrail geçtiğimiz günlerde yaşanabilecek böyle bir duruma karşılık demir kubbe savunma sistemini daha güçlendirme kararı almıştı. 

Bayrak yürüyüşüne 7 bakan katılıyor

İsrail medyasında yer alan bir haberde, "bayrak yürüyüşünün" 7 bakan ve Itamar Ben Gvir liderliğindeki hükümet koalisyonundan Knesset üyeleri tarafından yönetileceğini bildirdi.

Kudüs askeri kışlaya döndü

Bayrak Yürüyüşü kapmasında yaşanabilecek olumsuz bir duruma karşılık İsrail Kudüs'e 3 bin 200 ek silahlı güç gönderdi. 

İsrailli subay Tal Lev Ram ülke basınında yer alan bir haberde, Kudüs'teki 'bayrak yürüyüşüne' yanıt olarak Gazze Şeridi'nden ve Lübnan'dan gelebilecek olan roketli saldırı olasılığına inandığını belirtti. 

Filistin Devlet Başkanlığı'nın resmi sözcüsü Nabil Ebu Rudeineh, İsrail işgalinin Kudüs'te provokatif “bayrak yürüyüşü” düzenleme konusundaki ısrarının “Filistin halkı ve Arap ulusu için bir meydan okuma ve Arap ulusu için hiçe sayma” olduğunu belirtti. İsrail'in yaptığı bu provakatif eylemlere ABD'nin de desteğini alarak devam ettiğine vurgu yapan Rudeineh, 

Filistin halkına ve Arap ulusuna ve onun İslami ve Hristiyan kutsallarına yönelik bu saygısızlık artık hiçbir şekilde kabul edilemez ve İsrail'in bu provokasyonlara devam etmesini önlemek için İsrail'e karşı net bir Arap sesi olması gerektiğini belirtti.

Ortadoğu Haber